Free Essay

Фінанси організації

In:

Submitted By vasva1214
Words 1931
Pages 8
зміст

Вступ
1. Фінанси організації (підприємства)
1.1 Сутність Фіннс організації
1.2 Роль фінансових ресурсів у діяльності сучасних організацій
1.3 Кругообіг фінансових ресурсів
2. Розрахунок техніко-економічних показників роботи підприємства №21
2.1 Складання балансу робочого часу в середньому на одного працівника інформаційного центру
2.2 Розрахунок річного фонду заробітної плати працівників інформаційного центру
2.3 Розрахунок річних амортизаційних відрахувань
2.4 Техніко-економічні показники роботи підприємства
2.5 Оцінка економічної ефективності програмного вироби (ПІ) висновок Список використаних джерел
Додаток А Дані для розрахунку техніко-економічних показників роботи підприємства

Вступ

На сучасному етапі головним економічним інструментом впливу на систему ринкових перетворень в країні подолання кризових явищ в суспільному розвитку виступають фінанси.
Якщо згадувати опеределения, тофінанси представляють собою систему економічних відносин, пов'язаних формуванням, розподілом і використанням грошових коштів в процесі їх кругообігу.
Ринкова економіка, при, всій розмаїтості її моделей, відомих світовій практиці характеризується тим, що являє собою оціально орієнтоване господарство, що доповнюється державним регулюванням.
Також ринкова економіка припускає становлення і розвиток підприємств різних організаційно-правових форм, заснованих на різних видах приватної власності, поява нових собственик-як окремих громадян, так і трудових колективів підприємств.
Сферу фінансів підприємств складають фінанси окремих господарюючих суб'єктів - юридичних осіб. Складність багатогранність зовнішніх і внутрішніх фінансових відносин господарюючого суб'єкта визначає необхідність організації високоефективного управління його фінансами.
Метою курсової роботи, є розгляд теоретичних аспектів формування фінансових ресурсів підприємств матеріального виробництва.
Тема курсової роботи є дуже актуальною для сьогодення дня, надійна фінансова система є стрижнем у розвитку та успішного функціонування ринкової економіки і необхідною передумовою зростання і стабільності економіки в цілому.
Завдання даної роботи є:
1) Розгляд основних аспектів теорії фінансів.
2) Аналіз формування фінансових ресурсів підприємства.
3) Визначення етапів управління фінансовими відносинами підприємств сфери матеріального виробництва.
Об'єктом ісследовнія є фінансові відносини і фінанси підприємств в процесі їх трансформації.
Предметом дослідження є особливості організації фінансів підприємства.
Джерелами дослідження є електронні ресурси, переодическая література, друковані вироби.
1. Фінанси організації (підприємства)

1.1 Сутність фінансів організації

Фінанси підприємств - найважливіша складова частина єдиної системи фінансів держави. Це зумовлюється, перш за все, тим, що вони обслуговують сферу матеріального виробництва, в якому створюються валовий внутрішній продукт, національний дохід і національне багатство. За своєю сутністю фінанси підприємств є специфічною частиною фінансової системи. Їх відмінність від державних фінансів зумовлено функціонуванням в різних сферах суспільного виробництва.
Наявність фінансів підприємств обумовлено існуванням товарно-грошових відносин і дією законів вартості та попиту і пропозиції. Реалізація продукції і послуг здійснюється шляхом купівлі та продажу за гроші за цінами, що відображає вартість товару. Але самі гроші не є фінансами. Це особливий товар, за допомогою якого визначається і виражається вартість усіх інших товарів і відбувається їх звернення. Фінанси - це економічні відносини, які здійснюються за допомогою обігу грошей, тобто грошові відносини.
Фінанси підприємств характеризуються тими ж рисами, що в цілому і категорія фінансів. Разом з тим їм притаманні особливості, зумовлені їхнім функціонуванням у сфері матеріального виробництва, де органічно пов'язані всі сфери відтворювального процесу: виробництво, розподіл, обмін і споживання.
Головне призначення фінансів полягає в тому, щоб шляхом створення грошових доходів і фондів забезпечити не тільки потреби держави і підприємств в грошових коштах, але і забезпечити контроль над витрачанням фінансових ресурсів.
Сукупність грошових відносин, що виникають у зв'язку з рухом коштів грошових фондів, утворює фінансові відносини.
Організація державних фінансів включає в себе бюджетну систему (державний бюджет), державні позабюджетні цільові фонди, державний кредит, державний фонд страхування.
Економічну сутність особливості організації фінансів підприємства розкриває сукупність грошових відносин, які виникають у суб'єктів господарювання в процесі їх створення і здійснення ними виробничо-фінансової діяльності.
Таким чином, фінанси підприємств являють собою сукупність економічних, - грошових відносин, що виникають в процесі виробництва, розподілу і використання сукупного суспільного продукту, національного доходу, національного багатства і пов'язані з утворенням, розподілом і використанням валового доходу, грошових накопичень і фінансових ресурсів підприємств. Ці відносини, що визначають сутність даної категорії, опосередковані в грошовій формі.
Сутність і принципи організації фінансів підприємств
Фінанси підприємств - це система економічних грошових відносин, пов'язаних з формуванням і розподілом грошових доходів і накопичень, і їх використанням на виконання зобов'язань перед фінансово-банківською системою, і фінансування витрат по розширеному відтворенню, соціальному обслуговуванню і матеріального стимулювання працівників. Ці грошові відносини виникають в процесі господарської діяльності підприємства. Вони пов'язані з формуванням власних і залученням позикових коштів, їх використанням на фінансування витрат, інвестицій підприємства, з утворенням і розподілом прибутку.
Функції фінансів підприємств:
1) Забезпечує - полягає в тому, що підприємство повинно бути повністю забезпечено в оптимальному розмірі необхідними коштами. Повинен дотримуватися принцип: «всі витрати покриваються доходами».
2) Промислова - пов'язана з забезпечує, полягає в тому, що доходи підприємства повинні бути оптимально розподілені.
Схема розподілу фінансів:
3 Контрольна функція пов'язана з використанням різних стимулів і санкцій, а також відповідних показників. Контролюють зацікавлені сторони.
Санкції - штрафи, пені, неустойки податковим органам, госп. партнерам, банкам.
Показники - ліквідності, фінансової устойчівасті, забезпеченості власними коштами і т.д.
Принципи організації фінансів підприємства.
1. Самостійність в області фінансової діяльності: підприємство самостійно вирішує, куди вкладати свої фінансові ресурси:
- На власний розвиток
- В цінні папери
- В статутний капітал іншого підприємства
- На банківські рахунки і т.д.
Однак самостійність виникає тільки після виконання зобов'язань перед суспільством і державою
2. Самофінансування: це повна окупність витрат по виробництву продукції і розширенню виробничо-технічної бази. Кожне підприємство покриває свої поточні і капітальні витрати за рахунок власних джерел. При цьому можливе використання позикових коштів на умовах повернення, терміновості і платності.
3. Зацікавленість у результатах фінансово - господарської діяльності: підприємство повинно бути зацікавлене в результатах своєї діяльності. Для цього економічне середовище повинна бути такою, щоб було вигідно виробляти продукцію, скорочувати витрати, отримувати прибуток.
4. Матеріальна відповідальність: підприємство відповідає за своїми боргами всім своїм майном. Цей принцип реалізується в разі виникнення збитків і нездатності підприємства розплатитися з кредиторами. У цьому випадку підприємство може бути оголошене банкрутом, його майно продано і за рахунок цього покрило борги.
5. Контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємства. Необхідність контролю виникає із сутності фінансів. У виробничо - господарської діяльності підприємства зацікавлені різні сторони: - власники; - Держава; - Працівники; - Кредитори; - Господарські партнери. Контроль включає аналіз фінансових показників і застосування різних заходів впливу.

1.2 Роль фінансових ресурсів у діяльності сучасних організацій

Фінанси підприємств (організацій) - це відносно самостійна сфера системи фінансів держави, що охоплює широке коло грошових відносин ,, пов'язаних з формуванням і використанням капіталу, доходів, грошових фондів в процесі кругообігу коштів організації, виражених в різних грошових потоках.
Саме в цій сфері фінансів формується основна частина доходів, які в подальшому по різних каналах перерозподіляються в економічній політиці і служать основним джерелом економічного зростання і соціального розвитку суспільства.
Роль фінансів в господарській діяльності організації проявляється в тому, що з їх допомогою здійснюється: обслуговування індивідуального кругообігу фондів, т. е. відбувається зміна форм вартості: грошова форма перетворюється в товарну, а потім товари назад набувають грошову форму вартості (після завершення процесів виробництва і реалізації готової продукції у вигляді виручки від реалізації продукції; розподіл виручки від реалізації товарів (після сплати непрямих податків) до фонду відшкодування матеріальних витрат, включаючи амортизаційні відрахування, фонд оплати праці і чистий дохід, який виступає у формі прибутку; перерозподіл чистого доходу на платежі в бюджет (податок на прибуток) і прибуток, що залишається в розпорядженні підприємства на виробничий і соціальний розвиток; використання прибутку, що залишається в розпорядженні організації (чистого прибутку) на фонди споживання, накопичення та інші цілі, передбачені в її фінансовому плані; контроль за дотриманням відповідності між рухом матеріальних і грошових ресурсів в процесі індивідуального кругообігу фондів, т. е. станом ліквідності, платоспроможності та фінансової незалежності організації від зовнішніх джерел фінансування.
Фінанси організацій є вихідною основою всієї фінансової системи країни. Вони займають визначальне становище в цій системі, оскільки охоплюють найважливішу частину всіх грошових відносин в сфері суспільного відтворення, де створюється суспільний продукт, національне багатство і національний дохід - основні джерела фінансових ресурсів країни.
Фінансові ресурси організації - це сукупність всіх грошових коштів і надходжень, що є в розпорядженні господарюючого суб'єкта.
На рівні підприємства фінансові ресурси використовуються на освіту грошових фондів цільового призначення (фонд оплати праці, фонд розвитку виробництва, фонд матеріального заохочення та ін.), Виконання зобов'язань перед державним бюджетом, банками, постачальниками, страховими фондами та іншими підприємствами. Фінансові ресурси використовуються також для фінансування витрат на придбання сировини, матеріалів, оплату праці та т. Д.
Фінансові ресурси організацій формуються за рахунок власних коштів і залучених коштів. Основним джерелом формування власних фінансових ресурсів організації є прибуток.
Прибуток - це грошове вираження накопичень, створюваних підприємствами будь-форма власності. Як економічна категорія вона характеризує фінансовий результат діяльності підприємства.
Прибуток виконує дві функції: по-перше, основне джерело фінансових ресурсів для розширеного відтворення; по-друге, джерела доходів державного бюджету.
У прибутку сконцентровані економічні інтереси держави, господарюючих суб'єктів і кожного працівника. Прибуток характеризує всі сторони фінансово-господарської діяльності підприємств, тому зростання прибутку господарюючих суб'єктів свідчить про збільшення фінансових резервів і зміцнення фінансової системи держави. Поряд з прибутком на підприємствах є й інші джерела формування фінансових ресурсів за рахунок власних коштів: грошові фонди (статутний, амортизаційний, фонд розвитку виробництва, резервний і ін.).
Первісне формування власних коштів відбувається в момент створення підприємства і освіти його статутного капіталу. Джерелом формування тут служать інвестиційні кошти засновників підприємства. Надалі власні кошти поповнюються за рахунок прибутку, випуску цінних паперів та операцій на фінансовому ринку, додатково надходять кошти.
Основу власного капіталу підприємства складає статутний капітал, зафіксований в його статутних установчих документах. Він є необхідною умовою утворення і функціонування будь-якої юридичної особи.
Статутний капітал - це стартовий капітал, необхідний підприємству для здійснення фінансово - господарської діяльності з метою отримання прибутку.
Статутний капітал є майновою основою діяльності підприємства, визначає частку кожного учасника в управлінні підприємством і гарантує інтереси його кредиторів.
Резервний капітал являє собою страховий капітал підприємства, призначений для відшкодування збитків від господарської діяльності, а також для виплати доходів інвесторам і кредиторам у разі, якщо на ці цілі не вистачає прибутку. Кошти резервного капіталу є гарантією безперебійної роботи підприємства і дотримання інтересів третіх осіб. Наявність такого фінансового джерела додає останнім впевненість у погашенні підприємством своїх зобов'язань.
Залучені кошти в джерелах формування капіталу організації в сучасних умовах набувають все більш важливе і перспективне значення. Вони покривають тимчасову додаткову потребу підприємства в коштах. Залучення коштів обумовлено характером виробництва, складними розрахунково-платіжними відносинами, що виникли при переході до ринкової економіки, необхідністю поповнення нестачі власних оборотних коштів і іншими об'єктивними і суб'єктивними причинами.

1.3 Кругообіг фінансоих ресурсів

В економічній системі циркулює два оберти. Перший оборот. За годинниковою стрілкою рухається потік товарів (послуг) і потік ресурсів, необхідних для виробництва товарів (послуг). У цій схемі передбачається, що ресурси належать населенню, яке обмінює їх у господарюючих суб'єктів на готові товари і послуги. Цей процес починається з простого натурального обміну, тобто з бартеру. Бартер виключає використання грошей в якості посередника при обміні.
Однак простий натуральний обмін здійснити дуже складно. Тому з'являється посередник, який допомагає обом сторонам швидко і ефективно провести торгові операції зі збуту і придбання товарів (послуг) і ресурсів. Таким посередником є гроші, потік яких рухається проти годинникової стрілки.
Ресурси включають в себе матеріальні цінності, сировина, матеріали, робочу силу. Крім перерахованих факторів, в дану категорію слід включати організаторські здібності підприємця, нематеріальні активи (знання, досвід, ліцензії, патенти і т. П.). Потік цих ресурсів врівноважується платежами за спожиті ресурси. Ці грошові платежі виступають у вигляді заробітної плати, процентного доходу, рентних платежів, орендного доходу і т.д.
В кінцевому підсумку два зазначених потоку складають самостійний оборот, здатний врівноважити товарну масу грошовою масою.
Другий оборот представлений потоком готових товарів і послуг, пропонованих господарюючими суб'єктами населенню. Цей потік товарів і послуг врівноважується потоком сумарних платежів і витрат, які здійснює населення, купуючи товари та послуги.
Поєднання цих двох оборотів утворює кругообіг грошей і товарів в економічній системі. З цієї найпростішої схеми обороту видно, що кількість грошей в обігу має бути ув'язано з кількістю товарів і послуг. В іншому випадку їх проблема може привести до знецінення грошей і до інфляції.
Грошові відносини, що виникають в процесі обміну гроші - товар, виступають як фінансові відносини. В економічній системі відбувається не тільки обмін гроші - товар, а й обмін капітал - дохід - капітал. У кругообігу грошових коштів активну участь бере держава. Тому такий кругообіг грошей обслуговує не тільки товарний ринок, ринок послуг і ринок ресурсів, але і фінансовий ринок (фондовий ринок, ринок нерухомості і т. Д.).

Similar Documents