Free Essay

Večkotniki

In:

Submitted By Yummypiez
Words 296
Pages 2
|Razred: 8. |Predmet: MATEMATIKA |Ura: 85. | |
|Učna tema: VEČKOTNIKI | | |
|Učna enota: VEČKOTNIKI | | |
|Učni cilji: - poznati pojem lomljenke, |Standardi znanja: - pozna večkotnike, | |
|opredeliti sosednji oglišči in sosednji stranici, |zna označiti poljuben večkotnik, | |
|v večkotniku označiti oglišča, stranice, |loči vdrti večkotnik od izbočenega. | |
|poimenovati večkotnike, | | |
|razlikovati in opredeliti izbočene in vdrte večkotnike. | | |
|Novi pojmi: lomljenka, večkotnik, vdrti večkotnik, izbočeni večkotnik | | |
|Korelacija: fizika, geografija, ekonomija, vsakdanje življenje | | |
|Potek učne ure: |Oblike in metode dela | |
|I. Pregled domače naloge: |ter učni pripomočki: | |
|Preverimo rezultate domače naloge. Če so se kje pojavile težave, jih skupaj pojasnimo. | | |
| |razgovor | |
|II. Napoved učnega smotra: | | |
|Do sedaj smo spoznali že nekaj različnih geometrijskih likov: trikotnike, kvadrate, pravokotnike, deltoide, rombe, trapeze… | | |
|Danes si bomo ogledali, kakšni so poljubni večkotniki, kaj jih sestavlja in kako se razlikujejo. | | |
| |frontalno | |
|III. Obravnava nove učne snovi: |razgovor | |
|Učenci si v učbeniku samostojno preberejo poglavje o večkotnikih. | | |
|S pomočjo mizarskega metra oblikujejo različne lomljenke in sestavijo poljubne večkotnike. | | |
|Ugotovijo, kaj so lomljenke, kaj sestavlja večkotnike in kako dobijo imena. Naučijo se razlikovati vdrte večkotnike od | | |
|izbočenih. | | |
| |individualno | |
|V zvezek si zapišejo povzetke lastnih ugotovitev. |učbenik | |
|Narišemo poljuben večkotnik in poimenujemo njegove sestavne dele. | | |
|D |mizarski meter | |
|točke A, B, C…. oglišča | | |
|E daljice AB, BC, CD…. stranice a, b, c … | | |
|C AC, AD diagonale d1, d2 … |individualno | |
|koti α, β, γ … notranji koti |zvezek | |
|α1, β1, γ1 … zunanji koti | | |
| | | |
|A |frontalno | |
|B |zvezek | |
|Zapišejo si pravilo za lomljenko in za večkotnik. Ločijo sosednja oglišča od nesosednjih. | | |
|Dogovorimo se, kdaj je večkotnik izbočen ali konveksen in kdaj vdrt ali nekonveksen. | | |
| | | |
|Naredimo rešene primere, nato pa učenci samostojno rešujejo naloge 2, 3 in 5. | | |
|Sposobnejši učenci rešijo tudi nalogo 8. | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |individualno | |
|Domače delo učencev: | | |
|Učbenik, stran 144, naloge 1, 4 in 6. Sposobnejši učenci rešijo tudi nalogo 7. | | |
|Opombe - komentar učitelja: | | |

Similar Documents